Які вікна можуть витримати вибухову хвилю?

Звісно більшість вікон не розраховані на ті навантаження які відбуваються під час вибухової хвилі, але проаналізовавши характер руйнування вікон та дверей ми можемо зробити деякі рекомендації які значно підвищать Ваші шанси не бути травмованими частинами цих конструкцій під час вибуху.

Спочатку поділимось з Вами нашими спостереженнями:

  • Більшість конструкцій які вилетіли разом з рамою були змонтовані на анкерні пластини, а кількість цих пластин не відповідало вимогам ДСТУ. В той же час ті конструкції які були змонтовані на рамний дюбель, як мінімум залишили саму раму на місці.
  • В конструкціях в яких рама залишалася на місці вилітали склопакети та стулки. У 80% випадків штапик стримував сам склопакет, а руйнувалося скло товщиною 4 мм в незалежності від того чи це однокамерний склопакет чи двокамерний. У 20% випадків вилітав сам склопакет з подальшим руйнуванням.
  • Стулка вилітала здебільшого через те що руйнувалися елементи фурнітури. Зачепи руйнувалися як самі, так і вилітали через руйнування пластику, оскільки звичайний зачеп кріпиться одним шуруп і тільки у пластик.

А тепер наші рекомендації які конструкції будуть більш витривалі під час вибухової хвилі.

  • Монтаж конструкції через раму, з застосуванням відповідного кріплення а кількість такого кріплення повинна відповідати ДСТУ. Також не забуваєм про розпорні колодки, якими багато хто нехтував.
  • В склопакеті внутрішне скло робити із триплекса (два скла склеєних між собою спеціально прозорою полімерною плівкою, саме такий тип скла використовується в лобовому склі автомобіля), а сам склопакет вклеювати у стулку. Це дозволить звести до мінімуму усі ризики травмування склом під час його руйнування і сам склопакет вже не вилетить. На фото до цього поста як раз приклад балконних дверей з використанням склопакета зі склом триплекс, як бачимо склопакет залишався на місці, уламки скла в будинок не потрапили, а відбулося руйнування нижньої завіси та зачепів через що вилетіла стулка. Але таке руйнування на багато безпечніше ніж коли на Вас летить тисячі уламків скла.
  • Використовувати зламостійку фурнітуру, де збільшено кількість самих зачепів, а сам він має спеціальну форму та кріпиться чотирма шурупами два з котрих кріпляться у метал рами. Звісно армування повинно бути відповідне мінімум 1,5 мм, а бажано 2 мм.

Як ми можемо бачити усі рекомендації аналогічні з вимогами до протизламних конструкцій які ми встановлювали нашим клієнтам останні 5 років. Тепер на практиці можемо з упевненістю казати що такі конструкції не тільки врятують Вас від злодіїв але і зможуть при певних обставинах захистити від вибухової хвилі.