03 листопаду 2022 року Connectivity Standards Alliance (CSA) презентував остаточний стандарт Matter 1.0

Якось непомітно для галузі світлопрозорих конструкцій, відбулась презентація першої версії стандарту Matter, що поєднує окремі екосистеми розумного будинку в один злагоджено працюючий комплекс.

Раніше головною проблемою будь-якої системи розумного будинку була можливість функціонування виключно у своїй екосистемі із застосуванням контролера того самого виробництва.

Наприклад більшість безпровідних рішень від провідних фурнітурних компанії (Winkhaus, Siegenia, Hoppe та інші) базувалися на протоколі EnOcean, який дуже розповсюджений в Німеччині, а в нашій крайні не працює, але наразі все може змінитися!

Connectivity Standards Alliance у який увійшли сотні великих компаній включаючи Apple, Google, Amazon та Samsung вирішили питання фрагментації і тепер користувачі зможуть використати продукцію різних брендів, які об’єднані в єдине ціле.

Тепер потенційним користувачам можна вибрати продукт бажаного бренду і без труднощів підключити його в єдину систему.

Але що нам до цього? Як це може стосуватися нашої галузі? Ну по-перше, наприклад компанія Aug. Winkhaus GmbH & Co. KG є членом цього альянсу, а інша компанія Siegenia приєдналась до команди яка розробляє протокол Thread. Тому можемо сподіватися що скоро в цих компаніях з’явяться продукти які будуть підтримувати стандарт MATTER, а нам відповідно це дуже полегшить життя по впровадженню цих технологій.

Як це працює? Наприклад, Ви купуєте безпровідний датчик Siegenia, та моторизовану віконну ручку Winkhas з фурнітурою activPilot Comfort PADM і якщо вони будуть підтримувати стандарт Matter, то без проблем будуть взаємодіяти та працювати.

Звучить класно, але подивимось як це буде працювати згодом.